Nagyon kevés olyan ingyenes vírusirtó van a piacon, amely képes megfelelő védelmet biztosítani a vírusok és egyéb malware-ek ellen. Teszteltük a vezető gyártók ingyenes verzióit és rangsoroltuk őket a malware-detektáló/eltávolító-teljesítményük, a rendszer erőforrásaira gyakorolt hatásuk és az általuk nyújtott felhasználói élmény alapján. Az alábbi lista ingyenes szoftvert, próbaidőszakokat és pénzvisszafizetési garanciákat tartalmaz. Kattintson a terméknevekre további részletekért.
Hirdetői Nyilatkozat
Díjnyertes vírusirtó program, világszerte több mint 10 millió felhasználóval.
A Norton a kompetitív antivírus-piac egyik legismertebb márkája, persze nem véletlenül.
Fejlett mesterséges intelligenciával rendelkező vírusirtó program sok kiegészítő funkcióval verhetetlen(!) áron + INGYENES VPN-nel. Kifejezetten ajánlott új biztonsági csomag!
A Bitdefender biztonsági megoldásai folyamatosan magas pontszámokat érnek el a világ különböző tesztközpontjaitól és kiadványaitól.
Teljes körű vírusirtó valós idejű védelemmel, és olyan beépített extrákkal, mint pl. a tűzfal, a reklámblokkoló, a rendszerkarbantartó vagy épp a rendszerindítási és böngészőmenedzsment.
Az Avast megvédi számítógépét és számos fontos biztonsági eszközt tartalmaz, mellyel távol tarthatja rendszerét a vírusoktól és hackerektől.
Az AVG Antivirus egy díjnyertes anti-malware megoldás. Útközbeni védelmet és rengeteg extra funkciót biztosít anélkül, hogy veszélyeztetné a számítógépe teljesítményét.
A Scanguard egy erőteljes antivírus motort, egy könnyen használható felületet és lenyűgöző funkciók széles választékát kombinálva kínálja a végső, mindent egyben biztonsági megoldást.
Nem minden esetben. Ha pl. alig böngészi a netet, vagy kizárólag ismert weboldalakat látogat, a böngészőjét naprakészen tartja, soha nem tölt le ismeretlen fájlokat, vagy épp nyit meg e-mailben érkezett linkeket, akkor valószínűleg nincs mitől tartania. Azonban az emberek többségére ez nem érvényes. Egy igazán jó vírusirtó védelmet nyújt a vírusok, a malware-ek, a trójaik, a rootkitek, a spamek, az adathalász-támadások és számos egyéb kiberfenyegetés ellen is. Önmagában már ez is jó vétellé teszi.
Talán. Ez általában több mindentől függ. Mennyire ért a hibaelhárításhoz? Ha hibába ütközik, általában magára van utalva. Ha a számítógépe megfertőződik, muszáj lesz megtanulni a tűzfal konfigurációját vagy azt, hogy hogyan használja a helyreállítási eszközöket, vagy a boot-lemezt/pendrive-ot. Ha nem bánja a sok reklámot és a frissítésre buzdító ablakot, akkor Önnél talán működhet a dolog. A nap végén úgyis csak a legalapvetőbb védelmi szintet kapja, szóval a kérdésre a válasz legfőképp az Ön kockázattűrő képességén múlik.
Nem mondjuk azt, hogy elképesztően veszélyes művelet, de elég kockázatosnak tartjuk. Köztudott ugyanis, hogy egyes ingyenes vírusirtó-eszközök adatlopó malware-eket tartalmaznak. A profi kiberbűnözők általában ügyesen kikerülik az efféle ingyenes szoftvereket. A korlátozott vizsgálati opciók miatt és a rendszeres frissítések hiányában az ingyenes vírusirtók egész egyszerűen képtelenek felvenni a kesztyűt a modern malware-ekkel szemben.
Igen! Nem igazán van különbség a vírusirtó programok limitált ideig használható próbaverziója és fizetős verziója között. A próbaverzió nagyszerű lehetőséget biztosít a szoftver tesztelésére, és arra, hogy megnézze, mi mindent kínál a PC-je vagy okostelefonja számára, még azelőtt, hogy megvásárolná a teljes verziót.