Top10Vírusirtó

2025 Legjobb Vírusirtó Márkái

Részletesen teszteltük és elemeztük a vezető vírusirtó programokat az olvasóink kedvéért és büszkén mondhatjuk, hogy a legjobb és legfelhasználóbarátabb toplistát sikerült összeállítanunk a végére. A lenti szolgáltatók mindegyike a lehető legjobb védelmet, teljesítményt és ár-érték arányt nyújtja!

Hirdetői Nyilatkozat

AZ ÉV TERMÉKE 2025-BAN
84% KEDVEZMÉNY
up1
TotalAV

Díjnyertes vírusirtó program, világszerte több mint 10 millió felhasználóval.

  • Ar-érték arányban verhetetlen
  • Többszintű vírusvédelem és kiemelkedő vírusdetektáló-képesség
  • VPN-t, tűzfalat és sok más biztonsági szolgáltatást tartalmaz
  • Kattintson a hivatkozásra és spóroljon meg 84%-ot a legújabb, 2025-as kiadás árából
9,8
Összességében a legjobb
48 546,05 Ft
7 751,05 Ft-tól
Weboldal megnyitása
60% KEDVEZMÉNY
2
Norton

A Norton a kompetitív antivírus-piac egyik legismertebb márkája, persze nem véletlenül.

  • Védi számítógépét és mobileszközeit
  • Elnyerte az AV-TEST
  • Vírusvédelmi garancia (pénzvisszafizetéssel)
  • A legjobb szülői felügyelet-funkciók
9,5
Nagyszerű
28 727,00 Ft
11 490,00 Ft-tól
Weboldal megnyitása
Magyarul is elérhető
50% KEDVEZMÉNY
3down
Panda

Fejlett mesterséges intelligenciával rendelkező vírusirtó program sok kiegészítő funkcióval verhetetlen(!) áron + INGYENES VPN-nel. Kifejezetten ajánlott új biztonsági csomag!

  • A lehető legmagasabb szintű védelem
  • Ingyenes VPN minden csomagban
  • Egyszerű felhasználói felület
  • Nem befolyásolja a számítógép teljesítményét
9,3
Nagyon jó
15 598,99 Ft
7 799,49 Ft-tól
Weboldal megnyitása
45% KEDVEZMÉNY
4
Bitdefender

A Bitdefender biztonsági megoldásai folyamatosan magas pontszámokat érnek el a világ különböző tesztközpontjaitól és kiadványaitól.

  • PC MAG Editor's Choice-díj – 6 egymást követő évben!
  • Tökéletes biztonság Windowsra, Androidra, Macre és iOSre
  • Világszerte 500 millió elégedett ügyfél
  • A szülői felügyelet extra online biztonságérzetet adhat a szülőknek
9,1
Nagyon jó
22 998,00 Ft
12 649,00 Ft-tól
Weboldal megnyitása
46% KEDVEZMÉNY
up5
Avast

Az Avast megvédi számítógépét és számos fontos biztonsági eszközt tartalmaz, mellyel távol tarthatja rendszerét a vírusoktól és hackerektől.

  • Kiemelkedő teljesítmény harmadik féltől származó tesztek során
  • Nagyon jó ingyenes szoftververzió
  • Spamvédelem – tisztán tartja az e-mail-fiókját
  • Ha sokat játszik online játékokkal, a gamer-mód is hasznára válhat
8,8
Nagyon jó
22 390,00 Ft
11 990,00 Ft-tól
Weboldal megnyitása
84% KEDVEZMÉNY
6
PC Protect

Teljes körű vírusirtó valós idejű védelemmel, és olyan beépített extrákkal, mint pl. a tűzfal, a reklámblokkoló, a rendszerkarbantartó vagy épp a rendszerindítási és böngészőmenedzsment.

  • Az egyik legpontosabb malware-detektáló
  • A Trustpilot oldalán 4,6/5-ös átlagértékelést kapott (több, mint 600 vélemény alapján)
  • Beépített rendszerteljesítmény-optimalizáló eszközökkel
  • Nem terheli le a gépi erőforrásokat, akár egy régebbi PC-n is elfut
8,7
48 546,05 Ft
7 751,05 Ft-tól
Weboldal megnyitása
60% KEDVEZMÉNY
7
AVG

Az AVG Antivirus egy díjnyertes anti-malware megoldás. Útközbeni védelmet és rengeteg extra funkciót biztosít anélkül, hogy veszélyeztetné a számítógépe teljesítményét.

  • 435 millió felhasználó bízik benne világszerte
  • Kiváló Trustpilot értékelés: 4,3, 14 322 vélemény alapján
  • Webkamera- és ransomware-védelmet kínál
  • Próbálja ki 60 napig ingyen!
8,4
36 840,00 Ft
14 736,00 Ft-tól
Weboldal megnyitása

Tényleg szükségünk van 2025-ben vírusirtóra?


Könnyedén hihetjük azt, hogy ha nem használunk külön vírusirtót, akkor máris tökéletesen védve vagyunk, elvégre a mai operációs rendszerek már rengeteg beépített védelmi funkcióval el vannak látva. Azonban hallott már az ún. „nulladik napi” vagy más néven „nulladik órás” támadásokról? Ezek a fenyegetések jóval azelőtt feltárják az operációs rendszerünk sérülékenységeit, mielőtt a rendszer gyártója elejét tudná venni a dolgoknak és ki tudna adni hozzá egy biztonsági frissítést. Nevezhetjük ezt akár az operációs rendszerünk gyenge pontjának is. S mivel ez egy relatíve új/feltörekvőben lévő probléma, így ez nem épp egy olyan dolog, amivel a beépített védelmi funkciók segítségével le lehetne számolni.


De én óvatos vagyok az online tevékenységeim során.. így is szükségem van vírusirtóra?



Ez szintén népszerű vitatéma a vírusirtó-ellenesek körében. Elvégre ha csak legitimnek tűnő oldalakat, jól ismert webáruházakat látogatunk meg, vagy épp kizárólag hivatalos szoftveráruházakból töltünk le applikációkat, akkor nincs miért aggódnunk, ugye? Ha ezt gondolja, óriásit téved.

A tévhitekkel ellentétben ugyanis nem csak akkor fertőződhetünk meg vírusokkal és malware-ekkel, ha gyanús weboldalakat látogatunk meg, vagy épp felugró ablakokra és linkekre kattintgatunk, vagy épp gyanúsnak tűnő fájlokat töltünk le…

Kutatások ugyan kimutatták, hogy a felnőtteknek szánt weboldalak dugig vannak malware-ekkel, attól még nem csak náluk vannak fenyegetések. Önnek azt kell megpróbálnia megérteni, hogy amikor szimplán meglátogat egy weboldalt, egyáltalán nem csak „böngészés” zajlik a tevékenysége közben… Információletöltés zajlik, s ezen ártatlannak tűnő információk közé akár rosszindulatú kódsorokat is beilleszthetnek, melyek akár malware-eket is tartalmazhatnak. Tehát igen, akár még az ártatlannak tűnő weboldalak vagy akár az iskolai honlapok is terjeszthetnek malware-eket a tudtukon kívül.


A vírusokon kívül milyen egyéb kiberfenyegetésekről érdemes tudnom?



  • Botnetek: A botnetek, vagy másnéven bothálózatok alapvetően olyan „eltérített” számítógépek hálózatát jelentik, melyeket olyan malware-ekkel fertőztek meg, melyekkel a támadók az irányításuk alá tudják vonni őket és akár bűncselekményeket is elkövethetnek velük. Ez azt jelenti, hogy az Ön számítógépét akár spammelésre, klikkcsalásra, személyazonosság-lopásra, adware-ek vagy vírusok terjesztésére, és még sok más dologra is használhatják.


  • DDoS-támadások: az elosztott szolgáltatásmegtagadással járó - vagy más néven „DDoS” támadások – képesek leállítani egy weboldal működését, melyet a hálózati forgalom célzott megnövelésével és a szerverek leterhelésével érnek el. Az ismertebb áldozatok között volt korábban a CNN, az Amazon, az Airbnb, a Netflix vagy a PayPal is. Az ilyen jellegű támadások hátterében állhat akár hacktivizmus, akár irigy versenytárs, de politikai indíttatás vagy akár személyes bosszú is.


  • Adathalászat: Ismeri azokat a gyanús emaileket, amiket a „bankjától” kap, s amikben általában arra kérik Önt, hogy frissítse a fiókja adatait egy linkre kattintva? Ezek általában adathalász emailek, melyeket arra terveztek, hogy érzékeny információkat tulajdonítsanak el Öntől: ilyenek pl. a bankszámlaadatai, a jelszavai, stb.


  • Zsarolóvírus: Már a nevéből is következik, hogy ez egy olyan malware-típus, amely átveszi az uralmat a számítógépe és a fájljai felett, és mindaddig nem adja át Önnek az irányítást, amíg ki nem fizeti a támadók váltságdíját.


  • Malware okozta fertőzés: a „malware” egy olyan gyűjtőfogalom, amely különféle rosszindulatú szoftvervariánsok megnevezésére szolgál, melyekbe beletartoznak a vírusok, a trójaik, a férgek, a spywarek és még sokan mások.


  • Oké, szóval talán tényleg megéri kiadni azt az évi 12-13 000 Ft-ot egy vírusirtóra. Azonban tényleg olyan sokat számít, hogy melyiket választom közülük?



    Igen! Habár mindegyik vírusirtó szoftver-gyártó vállalat arra törekszik, hogy megfelelő védelmet nyújtson a malware-ek és kibertámadások ellen, lehetnek köztük olyanok, amelyek kifejezetten az Ön igényeihez lettek igazítva. Pl. vannak olyan szolgáltatók, melyek kizárólag Mac-ekre fejlesztik a termékeiket, míg más cégek inkább a Windows-t preferálják. Továbbá vannak olyan vírusirtó-szoftvercsomagok is, amelyek olyan, hasznos extra funkciókat is tartalmaznak, mint pl. a szülői felügyelet, a jelszókezelő, vagy épp a játék-mód. Ne aggódjon, weboldalunkon az összes érzékelés kategorizálva van, hogy az igényeinek leginkább megfelelő vírusirtó-szoftvercsomagot választhassa ki!


    Mely népszerű vírusirtó-márkák nem kerültek fel az Önök toplistájára és miért?



    Tesztelési folyamatunk során a vírusirtók teljesítményét, az ár-érték arányt, az extra funkciókat és a felhasználói-/tesztlabor-értékeléseket vettük figyelembe. Továbbá azt is figyelembe vettük, hogy az általunk legjobbnak ítélt szoftverekhez ne fűződjenek sem adatszivárgási, sem (szándékos) adatvédelmi botrányok.

    Alább talál néhány olyan vírusirtó márkát, amely ilyen-olyan okokból kifolyólag nem került fel a top 10-es listánkra.

    • Kaspersky: Habár a Kaspersky napjaink egyik legnépszerűbb vírusirtómárkája, mégis kihagytuk a listánkról, miután 2017-ben kiszivárgott, hogy gyűjtötték és elemezték a felhasználóik által generált internetes forgalom adatait. Voltak jelentések az orosz kormánnyal való szövetkezésről is, habár ez utóbbit soha nem erősítették meg hivatalosan.


    • ESET Nod32: Meglehetősen magas áráért azt gondolnánk, hogy 24/7 ügyfélszolgálatuk van, azonban ez nincs így. Vannak egyéb szoftverek a top 10-es listánkon, melyek felveszik a kesztyűt az ESET funkcióival, ám mindezt sokkal barátibb árfekvésben teszik.


    • CCleaner: Egy vírusirtó legfőbb feladata, hogy megvédjen minket a rosszindulatú fenyegetésektől, így, amikor a CCleanert feltörték 2017-ben, majd 2019-ben is, a szoftver elvesztette hitelességét. Az általunk ajánlott legjobb vírusirtók nemcsak úgy megtisztítják a PC-jét vagy a Mac-jét, akár a CCleaner, hanem annál jóval magasabb szintű védelmet kínálnak.


    • Malwarebytes: Mindannyian szeretnénk, ha mindig a legjobb ár-érték arányú termékekhez juthatnánk hozzá, azonban mi nem lettünk a Malwarebytes üzleti modelljének hívei. Ez annak köszönhető hogy eleinte élethosszig tartó tagságot ígértek (egyszeri díjért cserébe), azonban azóta átalakították az üzleti modellt, s most már csak havidíjas konstrukcióban lehet elérni.


    • Vipre: Habár összességében egy egész jó vírusvédelmi megoldásnak tűnik, a Vipre mégsem került fel a top 10-es listánkra, ugyanis hiányt szenved az olyan funkciókból, mint pl. a szülői felügyelet, a testreszabási lehetőségek, vagy épp az olyan extrák, mint a személyazonosságunk védelme.


    • MacSweeper: Általában gyanakvóan fogadunk minden olyan szoftvert, amelynek a legfőbb célja a letöltésszám növelése… Ilyen szoftver a MacSweeper is, amely csendben feltelepül a készülékére anélkül, hogy önnek meg kellene nyomnia a „letöltés”-gombot.

    • MacKeeper: A MacKeepert azért nem tettük fel a listánkra, mert nagyon erőszakos a reklámokat illetően. Voltak olyanok is, akik véletlenül feltelepítették, majd utána alig tudták eltávolítani.


    • Green Antivirus: A Green Antivirus úgy reklámozza magát, hogy előbb egy kamu malware-szkennerrel elhiteti az emberekkel, hogy a gépük fertőzött, majd elkezdik őket sürgetni, hogy mihamarabb töltsék le a szoftvert a megfelelő „védelemhez”.


    • PC Matic: A PCMatic-ot egyrészt a független tesztek hiánya, másrészt pedig a harmadik felektől származó, pozitívnak álcázott labortesztek miatt.


    • Comodo Antivirus: Akárcsak a PC Matic, a Comodo sem rendelkezik harmadik felektől származó teszteredményekkel, ráadásul saját a belsős tesztünkön is megbukott a zsarolóvírusokkal és a fertőzött linkekkel szemben.


    • Spyhunter: A Spyhunter szintén nem került fel a listára. Az egyik ok az, hogy relatíve drága termék, a másik pedig az, hogy voltak felhasználói visszajelzések a szoftverről, amint kamu vizsgálatokat végzett csak azért, hogy ráijesszen az emberre, és rávegye arra, hogy megvegye a szoftvert.


    • ByteFence: A ByteFencet eredetileg sem terveztük hozzáadni a 10 legjobb vírusirtó-listánkhoz, ugyanis több felhasználó is jelezte, hogy ez egy vírus. Egyes jelentések szerint a ByteFence az Ön tudta és engedélye nélkül injektálja be magát a gépébe.


    • Combo Cleaner: Ha rákeres a neten, valószínűleg fog találni néhány olyan értékelést, ahol a Combo Cleanert átverésnek jelölték és kérdőre vonták őket hamis hirdetés miatt. A nyilvánvalóan kamu felhasználói értékelések, a kamu szkennelések és az emberektől való pénzkövetelés nem sodorta őket előre a mezőnyben.

Gyakran Ismételt Kérdések (GY.I.K)

Általában óvatos vagyok az online tevékenységem során - így is szükségem van vírusirtóra?

Néha többre van szükségünk a józan észnél, mikor az internet ködös bugyraiban próbálunk eligazodni. Főleg úgy, hogy ma már sokkal valószínűbb, hogy valaki online rabol ki minket, nem pedig az utcán sétálva. Tanulmányok kimutatták, hogy felhasználók milliói esnek áldozatául a malware-eknek, az adathalász-támadásoknak, a spammelőknek, a személyiségtolvajoknak és egyéb internetes csalásoknak minden egyes évben. Egy megfelelő vírusirtó szoftver használata biztosítja azt az extra védelmi réteget, amely megvédi Önt a kibertámadásoktól.


Minden eszközömön szükségem van vírusirtóra?

Igen! A legújabb statisztikák azt mutatják, hogy az olyan mobileszközök, mint pl. a telefon, vagy a tablet, az internetes forgalom több, mint 50%-áért felelősek. Mivel az emberek akár napi 3-5 órát is képesek a telefonjukon csüngve tölteni, így az a legésszerűbb döntés, ha nem csak a számítógépét, de a mobileszközeit is védi. Elvégre a vírusok és a trójaik sosem válogatnak!


Oké, szóval talán tényleg megéri kiadni azt a 12-13000 Ft-ot évente egy vírusirtó szoftverre. De tényleg számít, hogy melyik mellett döntök?

Persze, hogy számít! Habár az összes cég azon dolgozik, hogy megvédje a számítógépét a malware-ektől és a kiberbűnözőktől, vannak köztük olyanok, melyek bizonyos felhasználó csoportoknak nagyobb hasznára lehetnek, mint másoknak. Pl. vannak olyan vírusirtók, melyeket kifejezetten Mac-alapú számítógépekhez terveztek, míg mások jobban futnak Windows-környezetben. Vannak olyan vírusirtó-csomagok, melyek olyan hasznos extra funkciókat tartalmaznak, mint pl. a szülői felügyelet, a jelszókezelő, vagy épp a játék-mód. Ne aggódjon, az összes értékelésünket kategorizáltuk, hogy az Ön igényeinek leginkább megfelelő vírusirtó-csomagot választhassa ki!


Mire kell ügyelnem akkor, amikor vírusirtó szoftvert választok?

A megfelelő vírusirtó kiválasztása nehézkes feladatnak tűnhet. Értékeléseinkben kiemeltünk néhány dolgot, melyekre érdemes odafigyelni vírusirtó-választásnál. Ilyen pl. a biztonsági funkciók milyensége, a használat és a teljesítmény, a további funkciók, a díjak és elismerések, a céges háttér és az ügyfélszolgálat színvonala. Ezen szempontok alapján elég erős képet kaphat arról, hogy melyik márkának milyen a reputációja, milyen biztonsági funkciókkal rendelkeznek, vagy épp ha problémába ütközünk, lesz-e aki segít nekünk.

Nyilatkozat

Nyilatkozat: A top10virusirto.com egy ingyenes szolgáltatás. Az általunk ajánlott vírusirtó szoftverek gyártócégeitől azonban jutalékot kapunk, amennyiben Ön a linkeinken keresztül vásárolja meg a termékek valamelyikét. Ez befolyásolja az általunk használt szolgáltatások (és termékeik) rangsorolását, pontszámát és sorrendjét. Az ezen az oldalon található víruskereső listák NEM jelentenek támogatást. Nem mutatjuk be az összes elérhető víruskereső céget, csak azokat, amelyeket áttekintettünk. Ezt az információt próbáljuk minél naprakészebben tartani, azonban nem garantálhatjuk, hogy ez a jövőben is mindig így lesz. Az oldalon feltüntetett összes ár USD-n alapul, így az árfolyam-ingadozások miatt előfordulhatnak kisebb eltérések.